Co to jest franczyza ?

Od kilku lat wśród młodych przedsiębiorców niezmiernie popularne stało się zakładanie firm w systemie franczyzowym.

Ta forma działalności gospodarczej jest oparta na sprzedaży produktów innej firmy - utworzeniu punktu handlowego lub usługowego identycznego do punktu danej sieci.

Najczęściej są to markowe ubrania, paliwo lub usługi gastronomiczne.

Otwarcie tego typu działalności pozwala bowiem zaoszczędzić znaczne nakłady pieniędzy,
które musielibyśmy wydać na promocję i reklamę. Podstawowa zasada tego systemu jest oparta na wzajemnej współpracy dwóch podmiotów gospodarczych, które są współpracownikami w ramach franczyzy. Podmioty, które ją tworzą to franczyzodawca i franczyzobiorca.

Pierwszy z nich jest to firma, która produkuje określony produkt.
Ma ona ugruntowaną pozycję na rynku i jej towary posiadają już grono stałych klientów.

Franczyzobiorca jest to natomiast określenie firmy, która zajmuje się sprzedażą bezpośrednią tych produktów. Franczyzobiorca może zdecydować się na korzystanie z usług jakie oferuje wirtualne biuro Warszawa VSL System, ponieważ dzięki temu będzie mógł skupić się na głównym obszarze działania firmy.

W ten sposób niedoświadczony przedsiębiorca ma spore szansę na odniesienie sukcesu, ponieważ z jednej strony dostaje wsparcie reklamowo-marketingowe dużej firmy ( franczyzodawcy ), a z drugiej obsługę biura, korespondencji czy telefonu powierza sprawdzonym profesjonalistom wirtualnego biura.