Wirtualne biura VSL-System Warszawa Śródmieście

Gdzie znajdują się wirtualne biura VSL-System ?

Wirtualne biura VSL-System znajdują się w trzech lokalizacjach w Śródmieściu Warszawy i podlegają pod Pierwszy i Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście ( Drugi Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście jest, mówiąc w uproszczeniu, tylko dla obcokrajowców ).
Wirtualne biura położone są w lokalach kupionych na własność, znajdujących się w zabytkowych kamienicach ulica Złota 7, Aleje Jerozolimskie 85 oraz ulica Mazowiecka 11.
Kamienica Aleje Jerozolimskie 85 w całości wpisana jest do rejestru konserwatora zabytków natomiast kamienica przy ulicy Mazowieckiej 11 ma zabytkową bramę. Obie kamienice cechuje posiadanie dużej ilości szyldów firm i kancelarii prawnych - mają więc charakter biurowy. Otoczenie tych kamienic to albo bardzo wysokie biurowce np. Varso Tower jest wprost na przeciw Alej Jerozolimskich 85, albo mniejsze biurowce z PRL, których jest bardzo duża ilość zarówno na ulicy Mazowieckiej jak i Świętokrzyskiej.
Kamienica przy ulicy Złotej 7 położona jest najbliżej Pałacu Kultury i stanowi siedzibę wielu firm. Jednocześnie bardzo łatwo jest w tym miejscu zaparkować samochód, ponieważ pomiędzy ul. Złotą a Pałacem Kultury jest przejście podziemne. Wokół Pałacu Kultury znajduje się bardzo duży, pusty parking.
Śródmieście Warszawy ma ewidentnie biznesowy charakter, co zresztą widać dobrze na głównym zdjęciu na naszej stronie internetowej. Zdjęcie z góry naszej strony wykonane jest od tak zwanej warszawskiej ściany wschodniej, którą stanowi właśnie po części ulica Świętokrzyska i Mazowiecka a na samym środku tego zdjęcia znajduje się właśnie adres Aleje Jerozolimskie 85 ( przy Dworcu Centralnym i biurowcu Varso Tower ).
Patrząc na to zdjęcie od strony lewej widzimy następujące budynki : Oxford Tower, Hotel Marriott, Central Tower, w oddali Atlas Tower, bliżej Varso Tower, w oddali The Warsaw Hub, Warsaw Unit, Skyliner, Generation Park, Warsaw Spire, na bliższym planie Skylight, Warsaw Towers, Złota 44, na planie dalszym Warsaw Trade Tower, bliżej Rondo 1, InterContinental, Warsaw Financial Center, Pałac Kultury oraz Cosmopolitan.
Po prawej stronie zdjęcia pomiędzy Pałacem Kultury a ulicą Złotą znajduje się przejście podziemne, które wiedzie do naszego wirtualnego biura przy ulicy Złotej 7.

Od kiedy funkcjonują wirtualne biura VSL-System ?

Wirtualne biura VSL-System rozpoczęły swoją działalność w Śródmieściu Warszawy w 2010 roku. Kamień milowy naszej działalności został postawiony w 2015 roku, kiedy to dokonaliśmy zakupu lokalu Aleje Jerozolimskie 85 lokal 21. W 2016 roku zakupiony został lokal przy ulicy Mazowieckiej 11, ponieważ podlega on pod inny urząd skarbowy ze Śródmieścia Warszawy niż pierwszy lokal. W całym okresie naszego istnienia oferowane były te same ceny dla klientów wirtualnego biura. Nigdy nie następowały żadne radykalne podwyżki a obawy, że najpierw będzie 59 zł miesięcznie a potem opłata wzrośnie były i są bezpodstawne.
Ostatni lokal na wirtualne biura zakupiony został w 2021 roku. Jest to lokal przy ulicy Złotej 7.

Co zawierają wirtualne biura VSL-System ?

Wirtualne biura VSL-System zawsze posiadają sekretariat ze stałym personelem oraz sale do spotkań. Sekretariat wyposażony jest w urządzenie typu fax-skaner-kopiarka o wartości powyżej 10 tys złotych netto. W sekretariacie zawsze są dwie osoby, aby w przypadku choroby lub urlopu biuro było otwarte. Sekretariat wymagany jest przez klientów, natomiast sale do spotkań wymagane są najczęściej przez urzędników. Każda spółka musi odbyć przynajmniej raz do roku zgromadzenie zarządu, wobec czego lokal na siedzibę spółki musi posiadać sale do spotkań. Wirtualne biura VSL-System zawierają zatem po dwie sale spotkań na jeden lokal oraz dodatkowe, niewyremontowane pomieszczenie po jednym na jeden lokal, które można przekształcić w salę do spotkań, gdyby zachodziła taka potrzeba.

Dlaczego VSL-System wybrało Warszawę Śródmieście ?

Wielokrotnie zastanawialiśmy się czy nie utworzyć sieci biur wirtualnych w największych miastach Polski. Analizując jednak wykłady uczelni Asbiro, wynika z nich, iż niektóre branże da się usieciowić bez trudu a za usieciowienie innych lepiej się nie zabierać. Skrajnymi przykładami są sklepy spożywcze oraz zakłady fryzjerskie. Sieć sklepów spożywczych ma lepsze ceny u dostawców, dlatego Kowalski posiadający jeden sklepik nie nawiąże konkurencji z Żabką. Inaczej jest za to z fryzjerami. Z posiadania 100 salonów fryzjerskich nie wynika żadna korzyść, za to w każdym salonie zatrudniony na umowę ze stałym wynagrodzeniem fryzjer będzie kombinował jak tu założyć własny salon i mieć 100% pieniędzy od każdego klienta.
Właśnie dlatego wirtualne biura tworzymy bardzo lokalnie, skupiając się tylko na jednej dzielnicy w jednym mieście. Uważamy, że niezależnie skąd pochodzi zarząd spółki czy przedsiębiorca to najlepszym adresem siedziby jest Warszawa Śródmieście. Warszawa to duże miasto i nie tworzy się tu tak zwana sitwa lokalna, udokumentowana filmem "Układ zamknięty".
Śródmieście Warszawy to duża ilość biurowców i firm. Dzielnica ma wyjątkowo biznesowy charakter a duża ilość firm z dużymi obrotami przypadająca na Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście oraz Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście daje bezcenne poczucie spokoju.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36