Gotowe spółki na adresie biur wirtualnych

Aktualna oferta spółek

Adres Al. Jerozolimskie 85 lokal 21 ( podlegający pod Trzeci US Warszawa-Śródmieście )
posiada obecnie zarejestrowane, następujące spółki na sprzedaż - brak spółek na sprzedaż.
Adres ul. Złota 7 lokal 28 ( podlegający pod Pierwszy US Warszawa-Śródmieście )
posiada obecnie zarejestrowane, następujące spółki na sprzedaż - brak spółek na sprzedaż.
Adres ul. Mazowiecka 11 lokal 49 ( podlegający pod Pierwszy US Warszawa-Śródmieście )
posiada obecnie zarejestrowane, następujące spółki na sprzedaż - brak spółek na sprzedaż.

Spółki nie prowadziły żadnej działalności, nie mają żadnych zobowiązań wobec osób trzecich.
Każda gotowa spółka posiada wpis do KRS, nadany numer NIP i REGON.
Każda spółka jest zgłoszona na VAT oraz nadany NIP EU.
Zapewniamy obsługę procedury związanej ze sprzedażą spółki. Zazwyczaj zajmuje to ok. 2 godziny.

Koszty nabycia spółki

Gotowa spółka to koszt 2500 zł ( w tym obsługa dokumentacji i złożenie do KRS ), koszt notariusza 200-300 zł ( w zależności od ilości kupujących ) oraz opłata za zmianę wpisu do KRS - 350 zł.
Osoby zainteresowane zakupem gotowej spółki prosimy o kontakt na nasz e-mail lub telefon.

Czy warto kupić gotową spółkę ?

Kupując gotową spółkę trzeba bardzo uważać, gdyż przejmujemy wszystkie jej zobowiązania. Bardzo często może zdarzyć się tak, że sprzedający nie poinformuje nas o wszystkich zobowiązaniach, gdyż po prostu może o części zapomnieć. Zdarzało się nawet tak, że spółka była klientem wirtualnego biura a nowy nabywca dowiadywał się dopiero po kilku miesiącach, że opłata za wirtualne biuro nie została wniesiona przez poprzedniego właściciela spółki. Wobec tego kupując spółkę by trzeba wiedzieć jakie ma ona faktury kosztowe, wypisać jej koszty stałe i obdzwonić tych usługodawców świadczących stałe usługi na rzecz tej spółki, by poznać stan rozliczeń. Pytanie tylko czy sprzedający poda nam wszystkich kontrahentów, jeśli jeszcze nie zapłaciliśmy za spółkę. Dobrze by było znaleźć w ogóle takiego sprzedającego, który daną spółkę faktycznie prowadził i najlepiej od dnia jej rejestracji. Należy mieć świadomość, iż sprzedającym może być osoba, która spółkę kupiła tydzień temu i nic o niej nie wie, jak i o jej kontrahentach, ewentualnych zadłużeniach. Wobec tego należy określić ryzyko zakupu spółki jako całkiem spore i szukać spółki na sprzedaż bezpośrednio od pierwszego właściciela – dokładnie tak, jak z kupnem samochodu używanego.
Po zakupie gotowej spółki i tak czeka nas męka z KRS. Zamiast rejestracji spółki nowej musimy dokonać szereg zmian w KRS. Jeśli chcemy korzystać z usługi, jaką są wirtualne biura to można wpisać od razu adres wirtualnego biura jako nowy adres siedziby spółki i dopiero jak zmiany przejdą pomyślnie w KRS udać się do wybranego wirtualnego biura np. VSL-System ul. Złota, al. Jerozolimskie lub ulica Mazowiecka i tam zawrzeć umowę o biuro wirtualne. Oczywiście umowę można zawierać także zdalnie, albo po części zdalnie a potem donieść podpisaną umowę do biura.

No risk no fun !

Aby unaocznić Państwu ryzyko zakupu gotowej spółki przytoczymy tutaj historię osoby, która zajmowała się sprzedażą spółek na adresie biura wirtualnego al. Jerozolimskie 85 lok. 21. Osoba ta tak intensywnie handlowała spółkami, iż zaliczyła najazd antyterrorystów o wczesnej godzinie porannej u siebie w mieszkaniu. Oczywiście antyterroryści poszukiwali poprzednich właścicieli spółki, więc wszystko się wyjaśniło pozytywnie. Jak więc widać nigdy do końca nie wiadomo, kto wcześniej był właścicielem spółki i czym się zajmował. Prawdopodobieństwo trafienia na feralną spółkę jest takie, jak zarażenia się COVID, więc to mimo wszystko nie zdarza się każdego dnia.

Kiedy warto kupić gotową spółkę ?

Gotową spółkę warto kupić głównie ze względu na jej zdolność kredytową i ewentualnie wiarygodność związaną z jej długą historią istnienia, która może być konieczna do udziału w przetargach. Ogłoszenia ze strony biznesoferty.pl wskazują także, iż spółkę uwiarygadnia w dużym zakresie jej prezes. Na stronie tej reklamują się tzw. banki prezesów, którzy mają dobre notowania w BIK. Mowa tu jest o tzw. wysokim BIK i podobno wprowadzenie takiego prezesa do spółki umożliwia pozyskanie finansowania we wszystkich bankach – warto by prezes miał BIK 70%. Bank prezesów może posiadać nawet 700 kandydatów do wyboru, którzy są gotowi do podjęcia zobowiązań finansowych w imieniu spółki. Można więc połączyć zakup spółki z długą historią, dochodami w przeszłości z dobrym pod kątem BIK prezesem, co daje nowe możliwości rozwoju lub po prostu możliwości inwestycyjne. Łatwo wyobrazić sobie, że tego typu spółka zakupi lokal handlowy z najemcą sieciowym na kredyt a po spłacie kredytu lokal stanie się własnością de facto właściciela spółki, czyli osoby, która kupiła spółkę i wynajęła prezesa z dobrym BIK.

Wszelkie pomysły prawne i podatkowe widoczne na tej stronie nie stanowią naszych rekomendacji. Skonsultuj je z dobrym doradcą podatkowym lub prawnikiem, gdyż przepisy ciągle się zmieniają.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36