Dlaczego wirtualne biuro jest wirtualne ?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Choć w istocie korzystanie z usług wirtualnego biura polega na wynajmowaniu powierzchni biurowej, w praktyce wygląda to tak, że osoba, która poszukuje adresu do rejestracji własnej firmy, nie musi nawet w wynajmowanym pomieszczeniu przebywać.

Zarówno czynności związane z prowadzeniem działalności, jak i załatwianie formalności papierkowych leży bowiem w gestii pracowników firmy wynajmującej adres. W zakres jej usług wchodzą najczęściej:
- obsługa korespondencji przychodzącej i wychodzącej,
- obsługa rozmów telefonicznych,
- udostępnianie sal konferencyjnych i pomieszczeń do spotkań branżowych,
- prowadzenie czynności wskazanych przez klienta, np. umawianie spotkań czy prowadzenie strony internetowej.

W praktyce wygląda to tak, że znaczną większością obowiązków zajmują się profesjonaliści. W tym czasie właściciel firmy może skupić się na istocie swojej działalności - spotkaniach z kontrahentami, pozyskiwaniu klientów i wyjazdach branżowych itd. Wszelki kontakt z właścicielem firmy przebiega internetowo lub telefonicznie.

Dlaczego wirtualne biuro jest tak atrakcyjne? Z racji tego, że osoba wynajmująca adres sama często na obszarze budynku nie prowadzi żadnych czynności, ponoszone za wynajem adresu koszty są stosunkowo niskie. Nawet najdroższe oferty wynajmu wirtualnego adresu to i tak znacznie niższa cena niż za nawet niewielkie biuro stacjonarne. Płaci się więc za sam adres oraz szereg usług z zakresu odbioru telefonów, przekazywania poczty oraz formalności księgowych.

Wirtualne biuro to zatem zarówno redukcja kosztów związanych z prowadzeniem firmy, jak i oszczędność czasu przy jednoczesnej pewności, że wszystkie dokumenty są profesjonalnie wypełnione. Również porównując koszty wynajmu biura do wynagrodzenia, które trzeba płacić profesjonalnej kadrze pracowniczej, skorzystanie z usług wirtualnego adresu wydaje się być rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym.

Perspektywa oszczędności pieniędzy oraz czasu sprawia, że z wirtualnych biur korzystają już nie tylko początkujący przedsiębiorcy, którzy z powodu różnych ograniczeń – np. finansowych lub odległościowych – nie mogą prowadzić działalności stacjonarnie w atrakcyjnej lokalizacji. W Warszawie oraz innych dużych miastach Polski da się zauważyć trend, wedle którego z tej alternatywy korzystają również doświadczeni właściciele firm. Niskie koszty, profesjonalna obsługa oraz możliwość posiadania atrakcyjnego adresu w centrum miasta sprawiają, że wirtualne biura idealnie odpowiadają potrzebom współczesnego przedsiębiorcy.


Zespół VSL-System

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36