Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Do tej pory zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością kojarzyło się z uciążliwymi formalnościami, długim czasem oczekiwania, wizytą u notariusza i poniesionymi w związku z tym kosztami
oraz z problematycznym statusem spółki w organizacji.

Od 1 stycznia 2012 r. funkcjonuje bardzo istotne ułatwienie dla uczestników życia gospodarczego. Nowelizacja ustawy prawa handlowego pozwala bowiem na rejestrację spółki zoo drogą elektroniczną,
przez Internet. Służy do tego system S24, do którego dostęp możemy uzyskać poprzez stronę internetową należącą do Ministerstwa Sprawiedliwości:

http://ems.ms.gov.pl/konto/rejestracjadaneosobowe

Wirtualne biuro ostrzega - zalety systemu S24 nie są aż takie, jak można wyczytać w większości publikacji, zwłaszcza rządowych.
System nie działa jeszcze bezbłędnie, a ponadto czas oczekiwania na wpis spółki do rejestru nie jest tak krótki, jak wynika z nazwy systemu. Ponadto, jak można się domyślić, nie ma nic za darmo i ceną jaką płacimy za łatwość i szybkość założenia – bądź co bądź – skomplikowanego prawnie tworu jakim jest spółka zoo, są znaczne ograniczenia co do treści umowy spółki oraz brak możliwości wnoszenia aportów (wkładów niepieniężnych) na etapie jej zakładania.

Niemniej, mimo pewnych niedogodności, wydaje się, że elektroniczna rejestracja spółek jest rozwiązaniem, które bardzo ułatwi życie przedsiębiorcom i zachęcamy do korzystania z systemu S24.

Na spółkę rejestrowaną przez internet oczywiście możesz otrzymać adres od wirtualnego biura
( adres siedziby spółki )
.