Informacja z KRS o dacie nadania listu poleconego

Wirtualne biuro informuje, iż już od roku 2011 nasi klienci powtarzają ciągle tą samą nutę zasłyszaną w informacji KRS. Dotyczy ona tzw. daty nadania listu z KRS na adres wirtualnego biura.

Według naszych obserwacji sięgających 2011 roku wymieniana w KRS data nadania listu nie jest datą, która znajdowała się na kopercie np. przy znaczkach pocztowych czy stemplu opłaty pobranej.

Data, która w informacji KRS jest podawana jako data nadania jest datą, która prawdopodobnie znajduje się w systemie komputerowym KRS. Ciężko powiedzieć czym ta data konkretnie jest. Może to być data widniejąca na piśmie KRS, które to pismo jest wewnątrz koperty. Może to być data, w której list wyszedł z jakiegoś wydziału KRS. Może to być data, w której list wyszedł z KRS i został zabrany przez pracownika dawniej Poczty Polskiej a obecnie Inpost. Absolutnie jednak nie jest to tzw. data stempla pocztowego, czyli data nadania listu.

Przez wszystkie lata zawsze data podawana w informacji KRS była inna niż data, która znajdowała się na kopercie. Uczulamy więc szanownych klientów w tej kwestii, gdyż chociażby w dniu 24 listopada 2015 roku dwóch klientów zarzuciło nam, że nie chcemy odebrać im listu z KRS. Często też klienci mówią, iż pewnie myśmy im list z KRS odebrali tylko nie chcemy ich o tym powiadomić a oni mają termin zawity na odpisanie na pismo z KRS.

Kontynuując przykład z dnia 24 listopada 2015 roku to :

- pierwszy klient dziś twierdził, że osoba z KRS podała mu, że list wysłano z KRS w dniu 18 listopada,
- drugi klient dziś twierdził, że osoba z KRS podała mu, że list wysłano z KRS w dniu 9 listopada.

Przy okazji warto zauważyć, iż listy te są z dwóch różnych wydziałów KRS, czyli wydziału 12 i 14.

Czy na kopertach tych listów z KRS widnieją daty nadania 18 i 9 listopada ?

Oczywiście, że nie.
Tak się akurat zdarzyło, iż oba te listy zostały dziś przyniesione przez doręczyciela Inpost ( który zresztą stwierdził, że dłużej nie wytrzyma i że on będzie chodził tylko do końca listopada ) i listy te na tzw. stemplu pocztowym mają następujące daty :

- list, który według KRS miał być nadany 18 listopada na kopercie ma datę 20 listopada,
- list, który według KRS miał być nadany 9 listopada na kopercie ma datę 23 listopada.

Także podkreślam - to, że informacja KRS podaje jakąś datę nadania to jest prawdopodobnie jakaś ich data np. przekazania listu do Inpost itp. To absolutnie nie jest data nadania w sensie daty na kopercie.

Wirtualne biuro utrzymuje się z odbioru listów. Zapewniamy, iż w naszym lokalu ciągle jest pracownik i nie ma najmniejszych przeszkód, by o każdym liście poinformować Państwa w ten sam dzień, w którym on przyszedł.

Poniżej zdjęcia kopert listów, o których jest mowa :

według informacji krs data nadania 18 listopada - na kopercie 20 listopada
według informacji krs data nadania 9 listopada - na kopercie 23 listopada

Artykuł napisany w dniu 24 listopada 2015 r.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36