Księgowość online – czy warto ?

Prowadzenie działalności gospodarczej to konieczność prowadzenia ksiąg rachunkowych, ewidencjonowania przychodów i rozchodów, wizyt w urzędach oraz znajomości prawa podatkowego.
W dobie notorycznego pośpiechu i milionów spraw na głowie nie ma jednak na to czasu,
a przedsiębiorcy chcąc oszczędzić zarówno swój czas, jak i pieniądze, decydują się na wirtualne biura rachunkowe, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem.
Czy warto korzystać z księgowości online i jaką pomoc jest nam ona w stanie zapewnić ?

Ważne sprawy na odległość

Prowadzenie księgowości to podstawa w każdej firmie, jednak jej prowadzenie jest czasochłonne,
albo wymaga zatrudnienia pracownika, którego kwalifikacje są zawsze tajemnicą, podobnie zresztą jak uczciwość. Biura rachunkowe świadczące usługi za pośrednictwem internetu rozwiązują ten problem, bowiem pozwalają przedsiębiorcom na korzystanie z poszczególnych usług wtedy, gdy jest to konieczne i to bez wychodzenia z domu. To bardzo ciekawa forma współpracy, zwłaszcza wtedy, gdy na co dzień brak czasu na wizyty w fizycznym biurze i załatwianie formalności w urzędach.

Wirtualne biura oferują systemy, dzięki którym łatwo zadbać o swoją księgowość i mieć dostęp do wszelkich danych oraz rozliczeń przez całą dobę, w każdym miejscu na świecie. Usługi online w większości przypadków świadczą doświadczeni księgowi, którzy wiele lat obsługiwali klientów w swoich gabinetach albo telefonicznie – dzisiaj, wykorzystując swoje doświadczenie i rozległą wiedzę, mogą to samo robić szybciej, łatwiej i efektywniej. Biura rachunkowe i księgowe nie działają tylko lokalnie, w związku z czym nawet mieszkając na Śląsku, możemy bez najmniejszych problemów skorzystać z usług księgowych znad morza.

Zalety dla przedsiębiorcy

Skorzystanie z usług księgowych i rachunkowych online niesie za sobą wiele zalet.

Do tych najważniejszych należą:

  • Oszczędność czasu – zlecanie zadań trwa chwilę, a do momentu dokonania przez biuro wszelkich rozliczeń czy sporządzenia dokumentacji, można zająć się codziennymi sprawami przedsiębiorstwa. Wszelkie dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną,
    więc są one u odbiorcy natychmiast po wysłaniu.
  • Oszczędność pieniędzy – wynikająca z szybkich i bezpłatnych konsultacji, braku konieczności dokonywania opłat za wysyłkę dokumentów pocztą oraz braku konieczności zatrudniania stałego pracownika, którego pensja byłaby dużo wyższa niż miesięczne koszty ponoszone w związku ze współpracą z wirtualnym biurem.
  • Bezpieczeństwo danych – do dokumentów, rozliczeń oraz wszelkich innych danych dostęp mają tylko przedsiębiorcy oraz pracownik biura rachunkowego. Wyklucza to możliwość przedostania się istotnych informacji w niepowołane ręce.
  • Mobilność i wygoda – wszystkie dane dostępne są online. Wystarczy zalogować się do systemu z komputera, telefonu czy tabletu i szybko dowiedzieć się tego, na czym zależy użytkownikowi. Nie trzeba więc wykonywać dziesiątek telefonów czy pokonywać wielu kilometrów, by sprawdzić drobny szczegół dotyczący rozliczeń księgowych.
  • Wysoka jakość obsługi – na koniec zostawiłem najważniejsze. W skład kadry biura rachunkowego wchodzą najczęściej wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, posiadający wiedzę z różnych dziedzin. To właśnie oni zadbają o interesy przedsiębiorcy.

Jak więc widać – warto skorzystać z księgowości online, szczególnie gdy zależy nam na czasie i oszczędnościach. To rozwiązanie przyszłości, coraz chętniej wybierane przez nowoczesnych przedsiębiorców, szczególnie tych lubiących wirtualne biura.Autor : Maciej Wiśniewski.
Data utworzenia : 20 października 2015 r.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36