Najpierw inflacja, potem koronawirus

Wirtualne biuro to spora oszczędność dla spółek z o.o. i działalności gospodarczej a ponieważ oszczędności gdzieś trzeba lokować to kontynuujemy nasz cykl artykułów o możliwych inwestycjach.

Wysoka inflacja w Polsce na początku 2020 roku ...

Początkowo artykuł miał traktować o inwestycjach w dobie wysokiej inflacji.
Oczywiście chodzi tu o inflację w Polsce. Wyniosła ona w lutym 2020 roku około 5% i jest wysoka na tle lat poprzednich, na tle krajów rozwiniętych i na tle stóp procentowych w Polsce.
Przykładowo w Warszawie cena za odbiór śmieci z mieszkania wzrosła z 19 zł na 65 zł, co stanowi kilkaset procent.
Artykuł początkowo miał więc nawiązywać do obligacji skarbowych indeksowanych inflacją :
https://www.obligacjeskarbowe.pl/

... i koszmarna epidemia nowego koronawirusa

Niestety po wybuchu epidemii pojawiają się głosy co do słuszności takiej inwestycji.
Nie będziemy tu zwracać uwagi na głosy skrajne, wieszczące niewypłacalność Polski natomiast można zwrócić uwagę, iż obecnie są inne ciekawe aktywa np. tanie srebro, tańszy bitcoin, tania giełda niemiecka a w szczególności producenci samochodów np. Daimler, tanie REITY w Singapurze a nawet USA, producenci stali, gazu, litu, nawozów itd.
Eksperci wskazują, iż warto w okresach prosperity zbierać waluty a w okresach załamań kupować tańsze aktywa ( gdyż wyceniane są one najczęściej w dolarze, który obecnie również jest bardzo drogi ).

Czy lub kiedy nieruchomości w Polsce potanieją ?

Istnieje opinia, iż do nieruchomości lepiej wrócić dopiero za klika miesięcy, bo dopiero wtedy mają szansę spaść ich ceny, na przykład zgodnie z wypowiedziami eksperta Daniela Piesto pojawiającego się często na kanale VETO :
https://www.youtube.com/watch?v=kg7u0athflw
https://www.youtube.com/user/WapniakPolska/videos

Edukacja inwestycyjna, czyli czego Polakom najbardziej brakuje

W dobie siedzenia w domu, kwarantanny narodowej, na pewno warto zadbać o swoją edukację inwestycyjną oraz zróżnicowanie inwestycji, by nie okazało się, że owczym pędem nasze inwestycje polegają tylko na mieszkaniach na wynajem i niczym innym.
Należy mieć świadomość, iż mieszkania na wynajem są dobrą inwestycją w perspektywie emerytury, ale jeśli Polska będzie przyciągać emigrantów. Jeśli natomiast w Polsce będzie bezrobocie to nie tylko nie przyciągniemy emigrantów, ale część Polaków znowu wyjedzie do swoich znajomych w Niemczech, Holandii a może nawet i w Wielkiej Brytanii. Może to oznaczać opustoszałe i tanie mieszkania za 20-30 lat jak w byłym NRD.
Można więc dywersyfikować swój portfel emerytalny do czego namawia przez cały swój kurs Paweł Cymcyk :
https://szkolenia.dnarynkow.pl/dna-inwestowania/
i wypłynąć na wielkie wody inwestycji globalnych naśladując Tradera 21 :
https://www.inteligentnyinwestor.pl/Materiały i informacje przedstawione na niniejszej stronie internetowej wirtualnego biura zamieszczone są jedynie w celu informacyjnym. Nie stanowią one porady inwestycyjnej. Potencjalni inwestorzy są całkowicie odpowiedzialni za dokonywanie własnych, niezależnych ocen i analiz.Zespół VSL-System

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36