Rząd popiera wirtualne biura

Wirtualne biura w Polsce prowadzone są już od minimum 10 lat, ale wciąż zdażają się potencjalni klienci zadający pytania :
- czy wirtualne biuro jest legalne
- czy VSL-System ma prawo prowadzić wirtualne biuro.

Odpowiedź oczywiście na oba powyższe pytania jest pozytywna. VSL-System zresztą prowadzi już wirtualne biura od 2010 roku, w dodatku działając na własnych lokalach a nie wynajmowanych.


Warto jednak zwrócić uwagę, iż nawet rządowe strony Ministerstwa Rozwoju przewidują funkcjonowanie wirtualnych biur a także wskazują potencjalnemu przedsiębiorcy, że siedzibę może on sobie wybrać i że siedzibą może być wirtualne biuro.

Strona :
http://www.biznes.gov.pl/przedsiebiorcy/biznes-w-polsce/zakladam-firme/siedziba-przedsiebiorcy-i-miejsce-prowadzenia-dzialalnosci

Data : 6 stycznia 2017 roku

Cytat ze strony :
"Wskazując siedzibę, musisz pamiętać o kilku kwestiach Nie zawsze siedziba jest tam, gdzie faktycznie wykonujesz czynności. Jeżeli świadczysz usługi na podstawie umowy z innym przedsiębiorcą w miejscu A, to prawie na pewno miejsce A nie jest siedzibą Twojej działalności (jest siedzibą działalności przedsiębiorcy, z którym zawierasz umowę). Bardzo często formalna (wskazywana w CEIDG) siedziba przedsiębiorcy to miejsce, w którym w ogólne nie świadczy on usług, np. jego mieszkanie, mieszkanie rodziców, wirtualne biuro."

A więc wirtualne biura nie tylko są legalne, ale nawet takie określenie występuje na oficjalnej stronie rządowej.

Screen z dnia 6 stycznia 2017 roku :

wskazanie siedziby

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36