Przeprowadzka do Warszawy, czyli co i jak w nowym miejscu cz. 2

Po przeprowadzce do Warszawy, gdy mamy już wynajęte lokum i rozpoczynamy swoją karierę
(lub poszukiwanie pracy), spotkamy się z nową rzeczywistością, w której trzeba sobie poradzić.
Jednym atmosfera wielkiego miasta jest jak najbardziej na rękę, natomiast inni szybko zniechęcają się gwarem, ciągłym pośpiechem i koniecznością zmagania się z nieustającymi korkami.
Jak dać sobie z tym wszystkim radę?

Przemieszczanie się w stolicy

Bardzo istotną kwestią jest umiejętność przemieszczania się z jednego miejsca w drugie, dlatego podstawą jest pozyskanie informacji dotyczących tutejszej komunikacji miejskiej (o ile oczywiście nie posiadamy własnego środka transportu) oraz sposobów na docieranie do pracy tak, aby się nie spóźniać. Warto wziąć pod uwagę korki, które tutaj są bardzo regularne i intensywne – w stolicy godziny szczytu są praktycznie o każdej porze. Najszybciej oczywiście metrem, chociaż należy pamiętać, że mamy jedną linię (Ursynów-Młociny), dlatego większość Warszawiaków podróżuje tramwajem lub autobusem – w przypadku obu środków transportu do dyspozycji jest tutaj w sumie ponad 170 linii.

Polecamy również poruszanie się taksówkami – to najczęściej najlepszy sposób, by skutecznie ominąć korki, a także korzystanie z rowerów – w stolicy jest ponad 100 km ścieżek rowerowych!

Warszawa rozrywką i kulturą stoi

Stolica to bez wątpienia centrum wydarzeń, a rozrywka, sport i kultura są tutaj na wysokim i, co bardzo ważne, zróżnicowanym poziomie. Imprez, festiwali, koncertów czy wydarzeń kulturalnych tutaj co nie miara – bez względu na porę roku. Dlatego też niezależnie od tego czy cenisz sobie spektakle teatralne, muzykę rockową, czy może marzy Ci się udział w programie telewizyjnym - z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Oczywiście z dużą liczbą wydarzeń i renomą Warszawy wiąże się też sporo gwiazd oraz znanych osobistości, które można spotkać nie tylko na scenie, ale też na co dzień – np. w galerii handlowej. Na skalę całego kraju znane są również najlepsze w Polsce kluby, których jest wiele, szczególnie w ścisłym centrum.

Jak się żyje ?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bowiem każdy z nas jest inny. Podobać się tu będzie niewątpliwie tym, którzy lubią kiedy coś się dzieje, chcą rozwijać swoją karierę albo mieć szansę na prowadzenie biznesu. To również miasto dla ceniących sobie własną anonimowość, bowiem w tłumie często spotkać można te same twarze. Warszawa jest tolerancyjna i wielokulturowa, dlatego ma się tutaj często kontakt z innymi językami, sposobami ubierania się czy bycia.

Oczywiście wszystkie wymienione wyżej punkty mogą być również uciążliwe, szczególnie gdy wolimy spokój i lubimy być na uboczu. Warto pamiętać, że stolica, w porównaniu z innymi polskimi miejscowościami, jest dosyć duża, więc poruszanie się tutaj, szczególnie w godzinach porannych oraz "obiadowych" może być uciążliwe. W ciągu pierwszych dni warto nieco poznać miasto, zebrać przydatne informacje albo, jeszcze przed samą decyzją o przeprowadzce, pobyć tutaj jakiś czas – wtedy będziemy wiedzieć więcej i być może podjęcie decyzji przyjdzie nam łatwiej.Autor : Maciej Wiśniewski.
Data utworzenia : 4 maja 2016 r.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36