Inwestowanie w mieszkania w Warszawie - metro

Przedłużenie II linii metra nową szansą dla inwestorów

Inwestowanie w nieruchomości tam, gdzie sieć komunikacyjna nie jest wystarczająco rozwinięta jest ryzykowne i nie daje gwarancji osiągnięcia planowanych przychodów. Dlatego też na wiadomość o podpisaniu przez władze Warszawy umowy na przedłużenie II linii metra wielu inwestorów zareagowało bardzo optymistycznie, bowiem większa liczba przystanków gwarantuje lepsze połączenie poszczególnych dzielnic stolicy z jego centrum, a to oznacza większy popyt na wynajem znajdujących się tam mieszkań. Istniejący odcinek linii metra zostanie przedłużony w kierunku zachodnim - na Płocką, Księcia Janusza oraz Młynów i we wschodnim – na Szwedzką, Targówek i Trocką.

Szansa dla inwestorów

Co to oznacza? Przede wszystkim znaczne usprawnienie komunikacji pomiędzy centrum a Wolą, Bemowem, Targówkiem i Pragą Północ, a w konsekwencji przyrost liczby ludności zamieszkującej te dzielnice i, co za tym idzie, większy popyt na tamtejsze mieszkania – zarówno te nowe, jak i pochodzące z rynku wtórnego.

Po ogłoszeniu planów przedłużenia linii metra, zauważalne są pierwsze ruchy deweloperów, którzy planują wiele nowych inwestycji w wymienionych wyżej miejscach w Warszawie. Z drugiej strony, będąc prywatnym inwestorem, warto inwestować jak najszybciej, póki szansy nie zwietrzą inni – niezależnie od tego czy poszukujecie Państwo lokum dla siebie, czy też pod wynajem.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania znajdujące się w dzielnicach, przez które prowadzić będzie II linia metra już po zakończeniu prac jej przedłużenia ?

  1. Zwiększy się liczba mieszkańców, a więc wzrośnie popyt na mieszkania. To z kolei pozwoli sprzedać lokum po wyższej cenie albo da możliwość ustalenia wyższej ceny najmu.
  2. Mieszkania będą lepiej utrzymywały swoją wartość.
  3. Lepsza komunikacja z centrum sprawi, że zwiększy się popyt na wynajem mieszkań – np. przez studentów, chcących szybciej i łatwiej dotrzeć na uczelnię.
  4. Lokalizacje staną się bardziej atrakcyjne dla firm, w związku z czym zwiększy się również popyt na powierzchnie biurowe.

Oferta deweloperów

Obecnie na Bemowie, Woli i Pradze-Północ powstają nowe osiedla i budynki, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Deweloperzy stawiają na popularny standard, a ceny nieruchomości wynoszą średnio 6-9 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Oczywiście im bliżej stacji, tym drożej – warto o tym pamiętać. Nowe miejsca do życia i pracy powstają nawet w tych miejscach, gdzie gruntów godnych zagospodarowania jest niewiele – również w samym centrum stolicy. Warto zwrócić uwagę, że poza zwykłymi osiedlami mieszkaniowymi, powstaje również wiele ekskluzywnych apartamentowców i biurowców – np. na prężnie rozwijającej się Woli, gdzie znajduje się sporo wciąż niezagospodarowanych czy poprzemysłowych terenów, które można znakomicie wykorzystać.

Im szybciej podejmiemy działania, tym większa będzie szansa na skorzystanie z dobrej oferty i dokonanie udanej inwestycji. Komplet nowych stacji pojawi się w Warszawie najprawdopodobniej do 2020 roku.

Posiadając kilka mieszkań na wynajem w Warszawie warto zastanowić się czy najmu nie rozliczać w postaci działalności gospodarczej lub spółki.
Ważną kwestią może być amortyzacja ( odpisy amortyzacyjne ) kupionych w celach najmu mieszkań. Odpis amortyzacyjny to po prostu zmniejszenie płaconego podatku dochodowego mimo braku miesięcznego kosztu ( koszt powstał w chwili zakupu mieszkania ).
Adres dla firmy bezpośrednio od właściciela lokalu oferuje wirtualne biuro VSL-System, położone w Śródmieściu Warszawy.Autor : Maciej Wiśniewski.
Data utworzenia : 8 sierpnia 2016 r.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36