Wirtualny adres jako dobra reklama firmy

Posiadanie wirtualnego biura niesie ze sobą wiele korzyści – zaliczyć można do nich między innymi profesjonalną obsługę sekretarską, odbiór telefonów, faksów i firmowej korespondencji oraz możliwość korzystania z sal konferencyjnych. Być może jednak najważniejszym atutem wirtualnego adresu jest możliwość promocji własnej firmy.

Wpływ adresu firmy na jej promocję

Każdy przedsiębiorca dąży do dotarcia do jak największej ilości potencjalnych klientów i pokazywania własnej firmy w pozytywnym świetle. W jaki sposób posiadanie biura miałoby korzystnie wpływać na postrzeganie przedsiębiorstwa?

Kontrahenci, klienci czy po prostu osoby szukające podstawowych informacji o firmie zazwyczaj zwracają uwagę na jej adres. Na jego podstawie wyrabiają sobie pierwsze zdanie na temat firmy. W oczach kontrahentów oraz osób chcących skorzystać z określonych usług autorytetem cieszą się firmy, przy nazwie których widnieje adres odsyłający ich do atrakcyjnych dzielnic w Warszawie czy centrów dużych miast.

Wirtualne biura często zlokalizowane są w prestiżowych lokalizacjach - w mieszczących się w dobrze skomunikowanych centrach miast, zadbanych, nowoczesnych budynkach i odnowionych kamienicach. Umiejscowiona w takiej okolicy firma budzi w oczach klienta pozytywne odczucia, zaufanie, a także otwiera go na współpracę. Posiadanie biura nie obliguje Cię od razu do prowadzenia tam działalności – zazwyczaj służy ono jedynie wymianie korespondencji. Idealnym rozwiązaniem jest wirtualny adres, który jest łatwy do zapamiętania i który budzi pozytywne odczucia.

Należy jednak mieć na uwadze, że wirtualny adres może się okazać antyreklamą działalności. Na rynku można znaleźć firmy zlokalizowane w małych miejscowościach, które oferują biura w nieciekawych okolicach. Trzeba zatem zachować ostrożność, jeśli chcemy by wirtualny adres okazał się dobrą reklamą, a nie strzałem w stopę.

Reklama w biurowcu

Innym sposobem wykorzystania biura jako źródła promocji firmy jest możliwość umieszczenia swojego logo na ścianie wewnątrz w budynku lub na stronie internetowej. Istnieje szansa, że osoby, które przypadkiem zetkną się z emblematem Twojego przedsiębiorstwa, zainteresują się Twoją działalnością. Takich praktyk nie stosują jednak wszystkie firmy oferujące wirtualne biura – jeśli zatem zależy Ci na umieszczeniu logo na ścianach obiektu, wcześniej powinieneś zorientować się, które firmy to umożliwiają.


Zespół VSL-System

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36