Poczta Polska likwiduje znaczki pocztowe


Informujemy, iż na Poczcie Polskiej trwa likwidacja znaczków pocztowych.
Jest to ważna wiadomość dla osób, do których przychodziły zwroty korespondencji.

Zwroty były rzadkim zjawiskiem i dotyczyły jedynie niektórych firm - być może więc ta wiadomość w ogóle nie dotyczy Państwa firmy. Zwrot był wtedy, gdy Państwo lub jakiś inny klient wirtualnego biura posyłało list polecony do odbiorcy a odbiorca go nie chciał odebrać lub zapomniał odebrać. Wtedy ten list przychodził z powrotem na Państwa adres, czyli do naszego wirtualnego biura.

Nasze biuro wirtualne posiadało znaczki pocztowe ( kupione u listonosza na fakturę ) i jak przychodził zwrot czyjegoś listu to listonosz dostawał od nas znaczek a myśmy wystawiali Państwu fakturę za zwrot na kwotę wziętą z tego znaczka.
Obecnie nie będzie znaczków, więc nie da się nic już dać listonoszowi. Drobne pieniądze wyszły kompletnie z obiegu a listonosz nie nosi terminala płatniczego, żeby się mu dało zapłacić np. 5,90 zł albo 3,30 zł kartą.
Listonosz też nie wystawia faktur nawet gdyby mu dać jakieś drobne. 5,90 zł i 3,30 zł to były najczęstsze kwoty płacone za zwroty za pomocą znaczków, ale zdarzały się również kwoty większe.

Wobec tego, jeśli spodziewacie się Państwo w swojej firmie zwrotów to prosimy zawrzeć umowę z Pocztą Polską i wtedy na mocy tej umowy Poczta po stwierdzeniu zwrotu wyśle Państwu fakturę na te 5,90 zł albo 3,30 zł lub wyższą kwotę i fakturę tą opłacicie Państwo przelewem na konto Poczty.

Nasze biuro wirtualne w wyniku zlikwidowania znaczków pocztowych nie będzie odbierało płatnych zwrotów. Gdy Państwa firma będzie mieć umowę z Pocztą Polską to listonosz powinien dostarczyć zwrot do naszego wirtualnego biura bez żądania jakiejkolwiek opłaty przy dostarczeniu zwrotu. Oczywiście na Poczcie zawsze był bałagan, więc nie wiadomo czy listonosz będzie miał wiedzę o tym, by nie żądać drobnych - za jego wiedzę nie bierzemy odpowiedzialności.
O wymienione wyżej umowy z Pocztą proszę pytać bezpośrednio Pocztę Polską.Zespół VSL-System

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36