Sale spotkań w centrum Warszawy

Adres Al. Jerozolimskie 85 lokal 21, Warszawa posiada dwie sale spotkań oraz niewyremontowane pomieszczenie na trzecią salę, gdyby się okazało, że jest takie zapotrzebowanie.
Jedna z sal jest na 8 osób a druga na 6 osób. Sale są w ścisłym centrum Warszawy.
Sale są w pełni komfortowe - nowoczesne krzesła i stoły, łatwy dostęp do sieci elektrycznej, internet WI-FI o prędkości około 50 megabitów, brak hałasu z zewnątrz - sale nie wychodzą na ruchliwą ulicę, ładny widok na zabytkowe, odrestaurowane podwórze z 1912 roku. Obie sale posiadają nowoczesne drzwi akustyczne firmy POL-SKONE.
Sale są dostępne wyłącznie dla klientów biura wirtualnego. W każdym abonamencie biura jest już gratis 5 godzin dostępu do sali spotkań. Po wykorzystaniu tych 5 godzin kolejne godziny kosztują po 10 zł netto za godzinę.
Lokal wyposażony jest w automat z wodą mineralną zimną i gorącą.

Na co zwrócić uwagę wybierając wirtualne biuro ?

Sale spotkań to właśnie ten element wirtualnego biura, na który należy zwrócić szczególną uwagę.
Każde wirtualne biuro składa się z trzech elementów – adresu do KRS na siedzibę firmy, czyli mamy do czynienia już z jakimś lokalem położonym w Warszawie. Drugim elementem jest wirtualny sekretariat. W wersji minimum możemy więc wyobrazić sobie jedną osobę siedzącą za biurkiem w pokoju biurowym w tanim biurowcu o rozmiarach 7 metrów kwadratowych. To jest zdecydowanie za mało i takich biur wirtualnych niestety by trzeba unikać.

Czy wirtualne biuro musi mieć sale do spotkań ?

Wirtualne biuro to nie może być pokój o rozmiarze 7 metrów kwadratowych z jedną osobą w środku czekającą na listy od listonosza.
Dlaczego ?
Prędzej czy później taki pokój zwróci uwagę urzędników skarbowych zajmujących się podatkiem VAT.
Wirtualne biuro nie może polegać wyłącznie na udostępnianiu swojego adresu.
Rejestrując spółkę do VAT urząd skarbowy zacznie weryfikować jakość podanego adresu siedziby. Bardzo prawdopodobnym jest, iż urzędnik po prostu pójdzie pod wirtualny adres i sprawdzi czy ma miejsce tylko wynajem adresu czy też wirtualna siedziba nie jest aż taka wirtualna.
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że wirtualne biuro musi być czynne, gdy urzędnik urzędu skarbowego do niego pójdzie w celu weryfikacji siedziby spółki. Urzędnik nie będzie zapowiadał się na konkretną godzinę. On tam po prostu pójdzie w dzień powszedni w typowych godzinach pracy, czyli powiedzmy pomiędzy 10.00 a 15.00
Musisz więc wybrać takie wirtualne biuro, do którego nie trzeba się umawiać na podpisanie umowy tylko można sobie zawsze ot tak wpaść bez żadnej zapowiedzi ( oczywiście nie dotyczy to sytuacji związanej z COVID ). W drugim kroku urzędnik urzędu skarbowego będzie weryfikował czy Twoja spółka ma możliwość pod adresem siedziby wykonywać jakiekolwiek czynności dotyczące jej funkcjonowania. W przypadku spółek pod adresem siedziby musi mieć możliwość funkcjonować zarząd spółki. Zarząd pod adresem siedziby musi podejmować istotne decyzje dotyczące zarządzania spółką. Wirtualne biuro nie może więc być pokojem o rozmiarze 7 metrów wynajmującym adres, gdyż w pokoju tym zawsze będzie siedział właściciel wirtualnego biura i nigdy z tego pokoju nie będzie mógł skorzystać zarząd spółki X czy Y ( klienta wirtualnego biura ), aby pod adresem tego pokoju podjąć istotne decyzje dla spółki X czy Y.
Wobec tego wirtualne biuro musi mieć trzy składowe – adres do KRS, najlepiej z dzielnicy Śródmieście w Warszawie, gdyż w tej dzielnicy jest masa firm i biur wirtualnych, więc Twoja spółka nie będzie zwracać niczyjej uwagi. Wirtualne biuro musi mieć wirtualny sekretariat, który nie tylko odbierze listy i paczki, ale też sprawi, że lokal biura wirtualnego będzie czynny w dni powszednie i ewentualny urzędnik urzędu skarbowego zostanie wpuszczony do środka. Dodatkowo wirtualny sekretariat powie temu urzędnikowi, że spółka X czy Y jest mu znana i istnieje ciągły kontakt pomiędzy wirtualnym sekretariatem a zarządem spółki X czy Y.
A trzecim i jak widać niezbędnym elementem wirtualnego biura jest jak największa ilość sal do spotkań, położonych bezpośrednio wewnątrz adresu wirtualnego biura, gdyż w tych salach muszą zapadać istotne decyzje organów spółek – klientów wirtualnego biura. Sal do spotkań powinno być przynajmniej 2-3 i tak właśnie jest zorganizowane wirtualne biuro VSL-System.

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36