Nowy pakiet wirtualnego biura – pakiet z SMS-em

W przeszłości nasze wirtualne biuro już kilka razy pisało artykuł w temacie emaili, które nie dochodzą.

Artykuły te znajdują się pod linkami :
aktualności - Sierpień 2017 r.
aktualności - Wrzesień 2017 r.
aktualności - Marzec 2018 r.
aktualności - Marzec 2018 r.
aktualności - Wrzesień 2019 r.

Siedziba Twojej firmy jest ważna – taktyka weryfikacji nr 1

Należy pamiętać, iż każdy nasz klient może podawać WIELE adresów email.
Dobrze by więc było, by podawać adresy z różnych serwerów np. jeden email firmowy, potem drugi z GMAIL, trzeci z WP.PL, albo z O2.PL. Taka mieszanka jest łatwa do sprawdzenia przynajmniej raz na tydzień i można w ten sposób wykryć, że coś na emaila firmowego po prostu nie doszło. Pamiętajmy by każda skrzynka email miała inne hasło i by było to hasło jak najdłuższe, złożone z losowych znaków, liter małych, liter dużych i cyfr. Absolutnie w haśle nie może być słowa z języka polskiego czy angielskiego. Znaki z hasła nie mogą tworzyć słów.

Taktyka weryfikacji nr 2 – wiedz co dzieje się w siedzibie

Drugim sposobem weryfikacji czy wszystko co wirtualne biuro posyła na email zgadza się po stronie klienta jest korzystanie z panelu klienta wirtualnego biura. O panelu pisaliśmy już dawno :

aktualności - Luty 2015 r.

Należy zauważyć, iż mało firm stosuje taktykę 1 czy 2.
Aby wyjść na przeciw tym firmom proponujemy jeszcze taktykę nr 3, która bierze się z polecanej już na łamach naszej strony firmy kurierskiej DPD.

Taktyka nr 3 – wirtualne biuro pośle SMS

Otóż zamawiając coś kurierem DPD na Allegro, przychodzi wcześnie rano SMS.
Jako nadawca zamiast numeru telefonu widnieje DPD, więc od razu wiadomo o co chodzi. W SMSie jest prostym tekstem napisane, iż kurier o jakimś imieniu np. Michał podejmie dziś w godzinach np. 11-13 próbę doręczenia paczki o numerze ......................
Jest też podany numer komórki do tego kuriera.
Dzięki temu firma DPD najlepiej sprawdziła się w czasie pandemii, kiedy to wszystkie firmy kurierskie były przeciążone, gdyż masa ludzi zaczęła zamawiać żywność i środki czystości przez internet, by nie iść do sklepu.

Na wzór firmy DPD my również zaczynamy stosować profesjonalne SMSy podpisane jako VSL-SYSTEM. Przykład zrzutu ekranu z komórki :

przykład SMS od nadawcy VSL-SYSTEM

UWAGA - początek SMSa to oznaczenie lokalu, z którego wyszedł, potem myślnik, pierwsze 5 znaków loginu Państwa firmy, myślnik, treść wiadomości.

Lokale to Z - Złota, M - Mazowiecka, J - Jerozolimskie.

UWAGA ! OD DNIA 20 LIPCA 2020 ROKU SMS-y WYSYŁAMY BEZ POLSKICH ZNAKÓW.
NA PRZYKŁAD ZAMIAST "Jest list zwykły od Michał Żebrowski, Łódź" będzie wpisane w SMS :
"Jest list zwykly od Michal Zebrowski, Lodz"
.

Zauważamy, iż SMS dochodzi znacznie częściej niż email. Emaile są niestety znacząco analizowane przez serwer odbiorcy. Serwer taki analizuje czy IP serwera nadawcy nie posyła za dużo emaili i jeśli stwierdzi, że nadawca posyła dużo emaili o podobnej treści to wszystkie emaile od IP nadawcy są odrzucane przez serwer odbiorcy lub umieszczane w kolejce. Czyli taki email albo nie dochodzi do odbiorcy w ogóle, więc nawet nie trafia do żadnego folderu SPAM tylko po prostu nigdy nie dochodzi, albo jest wpuszczany z celowym opóźnieniem.

Należy tu podkreślić, iż firma Google operująca systemem Gmail jest firmą gigantyczną, mającą centra danych rozsiane po całym świecie i nasze emaile bez problemu dochodzą na konta Gmail. Wielokrotnie już rekomendowaliśmy korzystanie z Gmail a także ustawienie naszego emaila nadawczego na białych listach Państwa systemów emailowych.

SMS nie podlega takiej analizie jak email i dochodzi tak samo bezproblemowo jak SMS z banku z kodem do wpisania na stronie banku. Polecamy więc korzystać z abonamentów wirtualnego biura zawierających nie tylko powiadomienie o poczcie na email ale też na SMS.

Przypomnienie jakie przesyłki odbiera wirtualne biuro

Zauważcie Państwo, iż w Państwa przesyłkach pocztowych mogą być listy z sądów i komorników i Państwo musicie zrobić wszystko by być powiadomieni o wpłynięciu takiego listu do Państwa siedziby – co prawda wirtualnej siedziby, ale sądu czy komornika to nie obchodzi, że pod adresem Państwa siedziby mieści się wirtualne biuro. Warto podkreślić, iż wirtualne biuro jest siedzibą Państwa firmy i to Państwo jako zarząd czy właściciel jesteście odpowiedzialni za odbierane tam listy. Wiedza, że list z sądu przyszedł jest więc wiedzą nie do przecenienia a podanie tylko jednego adresu email mając świadomość wszystkich trzech wyżej opisanych opcji może być nawet uznane za działanie na szkodę spółki.

SMS jako forma kontaktu idąca w czasie rzeczywistym może też być przydatna, gdy Państwo jesteście w centrum Warszawy. Po odbiorze SMSa można od razu udać się po list, jeśli nie korzysta się z emaila w komórce. SMS jest wysyłany w tej samej chwili co email dotyczący korespondencji, czyli gdy pani na stanowisku bliżej drzwi odbierze listy od listonosza i zacznie je wprowadzać do naszego systemu. Wtedy przy wprowadzeniu danego listu wychodzi email i może też wyjść właśnie SMS w pakiecie z SMSem.

Cennik wirtualnego biura bez zmian od 2012 roku ( nie dotyczy inflacji 2022 r. )

Co najważniejsze włączenie powiadomień SMS nie zmienia ceny naszego pakietu o cenie 79 zł czy 129 zł netto. Ceny te pozostają bez zmiany, niezależnie czy ktoś życzy sobie SMSy czy sobie nie życzy. Zauważmy, iż ceny za wirtualne biuro są stałe od 2012 roku ( nie dotyczy inflacji 2022 r. ) :

historia cen wirtualnego biura VSL-SYSTEM

Pakiet podstawowy za 59 zł zostaje, można z niego korzystać, jednakże w tak tanim pakiecie nie da się już uwzględnić SMSów.

Pakiet podstawowy z SMS to koszt 70 zł.

SMSy a numer zagranicznej komórki

SMSy dochodzą także na numery zagranicznych komórek. Prosimy jednakże dowiedzieć się czy w Państwa danych zamiast komórki nie figuruje numer stacjonarny, bo tam SMS nie dojdzie i czy format numeru zagranicznego zawiera numer kierunkowy np. do Anglii format powinien wyglądać przykładowo : +4487887878787.

Jak włączyć pakiet z SMS

Należy w tej sprawie napisać do nas email z emaila, który mamy w danych Państwa firmy lub zdecydować się w tym temacie w trakcie podpisywania umowy o wirtualne biuro.Zespół VSL-System

Poleca nas radiowa czwórka

polskie radio czwórka

kliknij by odsłuchać

Uczestniczymy w programie

program pewny kontrahent

Piszą o nas

wydawnictwo BW

VSL System

00-019 Warszawa ul. Złota 7 lokal 28

02-001 Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lokal 21

00-052 Warszawa ul. Mazowiecka 11 lokal 49

tel. 22 861 67 03

tel. 22 625 39 09

tel. 22 657 22 36